top of page

Konference "Piētisms Baltijas vēsturē – pētniecības jautājumi un perspektīvas"

2023. gada 2. jūnijā tiešsaistē Zoom platformā notika starptautiska zinātniska konference "Piētisms Baltijas vēsturē – pētniecības jautājumi un perspektīvas", kuru rīkoja Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB), Halles Frankes fondi un Halles-Vitenbergas Mārtiņa Lutera Universitātes Starpdisciplinārais piētisma pētniecības centrs. Konference notika angļu un vācu valodā.

Piētisms ir reliģiska kustība, kas veidojusies protestantu baznīcā 17. gadsimtā un kurai ir būtiska nozīme arī Latvijas kultūras attīstībā. Konference pirmo reizi vienkopus pulcēs Baltijas valstu, kā arī Vācijas un Nīderlandes pētniekus, kas ieinteresēti piētisma kā sociālas un baznīcu reformējošas kustības vēsturē. Referātos aplūkotās tēmas aptver laika posmu no 17. gadsimta beigām līdz pat 19. gadsimtam.

Konferencē ar referātiem uzstājās tādi nozares eksperti kā Dr. hist. Gvido Straube, Dr. habil. Darius Petkunas, Prof. Dr. Līna Lukass, Dr. Jirgens Beiers, P D Dr. Sebastians Rimestads, Dr. Kaspars Kļaviņš. LNB konferencē pārstāvēja Pētniecības un interpretācijas centra vadošā pētniece Dr. phil. Beata Paškevica, uzstājoties ar referātu "Piētisma periods Rīgas Sv. Jēkaba baznīcā". Sadarbības partneri Hallē ir dr. habil. Kristians Sobots (Soboth) un prof. dr. Holgers Caunšteks (Zaunstöck).


Programmu skatīt ŠEIT, referātu kopsavilkumi lasāmi ŠEIT.


Pēc konferences referātu ierakstus būs iespējams noskatīties tīmekļvietnē gramatai500.lv un LNB YouTube kanālā.


Konference ir viens no notikumiem programmā "Latviešu grāmatai 500", kas tiek īstenota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.


Papildu informācija:


Beata Paškevica Pētniecības un interpretācijas centra vadošā pētniece Latvijas Nacionālā bibliotēka E-pasts: beata.paskevica@lnb.lv Tālr.: 67716151


Agita Mačuka Sabiedrisko attiecību vadītāja Latvijas Nacionālā bibliotēka E-pasts: agita.macuka@lnb.lv Tālr.: 26437073

Comments


bottom of page