top of page

Mūsu partneri

Norišu kopa “Latviešu grāmatai 500” aizsākās 2021. gadā ar vairākām domnīcām, kurās piedalījās vēsturnieki, grāmatniecības nozares eksperti, kultūras institūciju vadītāji, pasniedzēji un zinātnieki. Grāmatniecības piecsimtgade ir sazarots daudzu nozaru, institūciju un cilvēku kopdarbs.

Latvijas Radio raidījumā “Grāmatai pa pēdām. Latviešu grāmatai 500” ik ceturtdienu stāsta par latviešu valodas un grāmatniecības veidošanos piecu gadsimtu garumā.

 

Klausies visus raidījumus ->

LR1-logo-RGB-mono-black.png
Latvijas_radio_pirma_raidijuma_vizualis.jpg

Domnīcas

Lai uzrunātu un iesaisītu pēc iespējas plašu sabiedrību, izveidota programmas “Latviešu Grāmatai 500” domnīca – radoša domubiedru grupa – Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka vadībā. Domnīcas dalībnieki ir dažādu nozaru profesionāļi, kā arī Latvijas kultūras iestāžu vadītāji.

Domnīcas notikušas 2021. gada 24. augustā un 2022. gada 26. aprīlī. Kultūras  iestāžu semināri par programmas “Latviešu grāmatai 500” izstrādi un īstenošanu notikuši 2021. gada 21. septemrī un 2022. gada 27. martā.

Domnīcas tikšanās laikā izskanējušās atziņas.

 

Pirmais rakstītais vārds latviešu valodā ir milzīgs pagrieziena punkts ceļā uz nāciju un nacionālu valsti.
Latviešu nācijas dzīvotspēja balstās uz rakstīto vārdu un literāro mantojumu. Rakstītais vārds ir noturīgs un dzīvotspējīgs cauri visiem laikiem.
Grāmata un rakstītais vārds ir kultūras fenomens. Katram cilvēkam  ir vismaz viena grāmata ar spēcīgu personisku nozīmi.
bottom of page