top of page

Video cikls "...par grāmatu". Vāka izgatavošana

Grāmatu nereti izvēlamies pēc tās vāka, kura noformējuma risinājumiem mūsdienās gandrīz nav robežu. Tomēr vēsturiski vāks ne vienmēr izskatījies tāds, kādu to pazīstam šodien. "...par grāmatu" piektā epizode iepazīstina ar vāka izgatavošanas estētiskajiem un praktiskajiem aspektiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas video cikls "...par grāmatu" iepazīstina ar svarīgākajiem analogās grāmatas tapšanas etapiem: no papīra ražošanas līdz bloka ievākošanai un iesējumu veidiem. Visas video cikla epizodes var noskatīties LNB YouTube kanālā.

Aizraujošo grāmatas tapšanas stāstu atklāj viens no vadošajiem Latvijas grāmatu dizaineriem, vairākkārtējs "Zelta ābeles" balvas ieguvējs Aleksejs Muraško. Dizainera veidoto objektu "Grāmata par grāmatu" iespējams aplūkot LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā".

Video tapuši notikumu cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu, atzīmējot rakstītā vārda latviešu valodā nozīmi un ietekmi sabiedrībā un kultūrā cauri gadsimtiem.

Video cikla veidotāji: projekta vadītāja Ineta Vaivode, operators Aldis Bičevskis.

Comments


bottom of page