top of page

Video cikls "...par grāmatu". Ievads

Grāmata ir svarīga ne tikai kā medijs, kas glabā un izplata informāciju, bet arī kā fizisks objekts ar savu materialitāti, uzbūvi un tapšanas gaitu. Īpaši nozīmīgi par to runāt šobrīd, kad līdzās analogajai grāmatai pastāv un savas priekšrocības definē arī e-grāmata.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas video cikls "...par grāmatu" ar ievadu un septiņām epizodēm iepazīstina ar svarīgākajiem analogās grāmatas tapšanas etapiem: no papīra ražošanas līdz bloka ievākošanai un iesējumu veidiem. Visas video cikla epizodes var noskatīties LNB YouTube kanālā.


Aizraujošo grāmatas tapšanas stāstu atklāj viens no vadošajiem Latvijas grāmatu dizaineriem, vairākkārtējs "Zelta ābeles" balvas ieguvējs Aleksejs Muraško. Dizainera veidoto objektu "Grāmata par grāmatu" iespējams aplūkot LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā".


Video tapuši notikumu cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu, atzīmējot rakstītā vārda latviešu valodā nozīmi un ietekmi sabiedrībā un kultūrā cauri gadsimtiem.


Video cikla veidotāji: projekta vadītāja Ineta Vaivode, operators Aldis Bičevskis.

Comments


bottom of page