top of page

Video cikls "...par grāmatu". Bloka līmēšana

Vai tā ir taisnība, ka priekšlapas satur grāmatas bloku vākā? Kādi palīgmateriāli nodrošina bloka izturību? Bloka līmēšana – svarīgs process, lai nodrošinātu grāmatas kvalitāti ilgtermiņā. Par to video cikla ceturtajā epizodē, turpinot iepazīties ar svarīgākajiem pieturpunktiem grāmatas tapšanas procesā.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas video cikls "...par grāmatu" iepazīstina ar svarīgākajiem analogās grāmatas tapšanas etapiem: no papīra ražošanas līdz bloka ievākošanai un iesējumu veidiem. Visas video cikla epizodes var noskatīties LNB YouTube kanālā.

Aizraujošo grāmatas tapšanas stāstu atklāj viens no vadošajiem Latvijas grāmatu dizaineriem, vairākkārtējs "Zelta ābeles" balvas ieguvējs Aleksejs Muraško. Dizainera veidoto objektu "Grāmata par grāmatu" iespējams aplūkot LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā".

Video tapuši notikumu cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu, atzīmējot rakstītā vārda latviešu valodā nozīmi un ietekmi sabiedrībā un kultūrā cauri gadsimtiem.

Video cikla veidotāji: projekta vadītāja Ineta Vaivode, operators Aldis Bičevskis.

Comentários


bottom of page