top of page

Seko "Latviešu grāmatai 500" Facebook kontam

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Facebook konts "Grāmata Latvijā" ir mainījis nosaukumu un turpmāk sauksies "Latviešu grāmatai 500" (www.facebook.com/latviesugramatai500). Tajā vienkopus varēs uzzināt ne tikai par LNB pastāvīgo ekspozīciju "Grāmata Latvijā", bet arī par visiem notikumiem un aktivitātēm, kas saistīti ar ciklu "Latviešu grāmatai 500".

Notikumu cikla "Latviešu grāmatai 500" apjomīgajā piecu gadu programmā (2021–2025) izcelti nozīmīgākie procesi, kas reiz iekustināja latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību.

Norišu struktūra veidota tā, lai katrā no gadiem izceltu kādu tematisko virzienu, kam pakārtoti iecerētie pasākumi, izstādes izdevumi un citas norises.


LNB ekspozīcija "Grāmata Latvijā" kopš atvēršanas 2016. gadā bijusi ne tikai vienīgā vieta pasaulē, kur izstādes formātā atklāts Latvijas grāmatniecības vēstures stāsts, bet arī iedvesmas avots daudzveidīgiem pasākumiem dažādām auditorijām, izglītības programmai, izdevumiem un izstādēm, kas izvērš plašāk ekspozīcijā skatītās tēmas. Visas šīs aktivitātes, tāpat kā cikla "Latviešu grāmatai 500" notikumi, palīdzējušas runāt par iespiestā un rakstītā vārda nozīmību pagātnē, tagadnē un nākotnē.


LNB patstāvīgā ekspozīcija "Grāmata Latvijā" turpina strādāt kā ierasts – un bibliotēkas darba laikā to var aplūkot ikviens interesents. Ekspozīcijā ir iespējams iepazīties arī ar stāstu par pirmo latviešu valodā iespiesto grāmatu.


Informāciju sagatavojusi:

Agita Mačuka

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Kommentarer


bottom of page