top of page

Sarunu pēcpusdiena "Jāņa Rozes Jūrmalas stāsti"

2023. gada 22. novembrī Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā notika sarunu pēcpusdiena "Jāņa Rozes Jūrmalas stāsti", kas piedāvāja jūrmalniekiem, īpaši vidusskolēniem, aizraujošu iespēju tuvāk iepazīt izcilā grāmatizdevēja Jāņa Rozes dzīvi un uzzināt par viņa saikni ar Jūrmalu. Pasākums bija veltīts Jāņa Rozes 145. jubilejai, kura aprit 2023. gada 30. novembrī.

Foto: Jūrmalas Centrālā bibliotēka


Pasākumā SIA "Jānis Roze" valdes priekšsēdētājs un Jāņa Rozes mazdēls Ainārs Roze un SIA "Jānis Roze" direktore Ināra Beļinkaja-Roze dalījās ar saviem atmiņu stāstiem par Jāņa Rozes izdevniecību un viņa ģimenes dzīvi, kā arī atklāja nianses par apgāda un grāmatnīcas vēsturi. Tika sniegts ne tikai profesionāls ieskats, bet arī personisks skatījums, atklājot grāmatizdevēja dzīvesveidu un viņa saikni ar Jūrmalu. Ar dzimtas stāstu un personīgo piedzīvojumu starpniecību pasākuma dalībnieki uzzināja par Jāņa Rozes nozīmīgo ieguldījumu latviešu kultūras attīstībā, kā arī šie personīgie stāsti radīja dzīvīgu un aizraujošu ainu par Jāņa Rozes personību.


Savukārt Jūrmalas muzeja pētniece Līga Strazda piedāvāja padziļinātu ieskatu Jāņa Rozes mūža noslēgumā un izsūtījumā uz Sibīriju. Viņas aizraujošais, emocionālais stāstījums, kas tika papildināts ar plašākai publikai nezināmiem faktiem, ne tikai paplašināja izpratni par grāmatizdevēja mūža noslēgumu, bet arī parādīja to plašākā vēsturiskā un cilvēciskā kontekstā, stāstot par traģiskajiem notikumiem 1941. gada vasarā Latvijā.


Pasākums notika norišu cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.Papildu informācija:

Baiba Zvaigzne

Projektu un sabiedrisko attiecību vadītāja

Jūrmalas Centrālā bibliotēka

Comments


bottom of page