top of page

Piedalies ekskursijā pa 20. gadsimta sākuma Rīgas lasīšanas vietām

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina piedalīties ekskursijā pa lasīšanas vietām Rīgas pilsētvidē. Pastaigas ietvaros varēs aplūkot vietas, kas saistītas ar latviešu grāmatniecības vēsturi, tostarp dažas no LNB ceļvedī "Lasāmvietas. Ceļvedis pa lasīšanas vietām 20. gs. sākuma Rīgā" pieminētajām ēkām. Ekskursijas notiks 18. maijā plkst. 18.00 un 27. maijā plkst. 11.00.

Galvenais varonis šajā pastaigā – drukāts vārds latviešu valodā 20. gadsimta pirmajā pusē.

Ekskursijas mērķauditorija: nesteidzīgi pieaugušie. Ekskursijas dalībnieki būs aicināti gan dalīties savā pieredzē, gan iesaistīties lasīšanā. Ekskursiju vadīs muzejpedagoģe un viena no "Lasāmvietu" ceļveža satura autorēm Anita Smeltere.


Izdevums "Lasāmvietas. Ceļvedis pa lasīšanas vietām 20. gs. sākuma Rīgā", kas tapis notikumu cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros, aicina ikvienu iepazīties ar Rīgas grāmatmīļu un profesionālu grāmatnieku ikdienu pirms 100 gadiem. Ceļvedī saistošā, populārzinātniskā formātā sniegta informācija par 20. gadsimta pirmās puses bibliotēkām, grāmatnīcām, preses kioskiem, izdevniecībām, tipogrāfijām un citiem ievērojamiem un interesantiem objektiem. Lasāmzāle kinoteātrī, bibliotēka šokolādes fabrikā un tipogrāfija pirmajā Rīgas debesskrāpī – tie ir tikai daži pieturas punkti pastaigā pa Rīgas lasāmvietām.


Ceļvedi bez maksas var saņemt LNB Klientu apkalpošanas centrā (1. stāvā). Izdevuma e-versija pieejama ŠEIT.


Ekskursija ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš pieteiktie pa tālruni 26420065 vai e-pastu: gramata.latvija@lnb.lv. Dalībnieku skaits ir ierobežots (grupa līdz 15 personām).


Pastaigas sākumā pulcēšanās pie Centrālās stacijas laukuma pulksteņa. Pastaigas garums aptuveni 1 stunda un 50 minūtes. Noslēgums pie "Laimas" pulksteņa.


Aicinām arī noklausīties Latvijas Radio 1 raidījuma "Mazā lasītava" ierakstu, kur ceļveža satura autore Kristīna Papule stāsta par ceļvedi un aktieris Gundars Āboliņš lasa izdevuma fragmentus. Ieraksts pieejams ŠEIT.


Ceļvedis un ekskursija tapuši ar Latvijas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.Papildu informācija:


Anita Smeltere

Muzejpedagoģe

Latvijas Nacionālā bibliotēka


Agita Mačuka

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: 26437073

bottom of page