top of page

Pasākums "Rūvēnieši – mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji"

2023. gada 19. aprīlī Rūjienas kultūras namā Rūjienas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Valmieras bibliotēku un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) rīkoja tematisku pasākumu "Rūvēnieši – mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji".

Pasākums pulcēja novada bibliotekārus, vidusskolu audzēkņus – vēstures pulciņu dalībniekus, interesentus no vietējās apkaimes.

Ar 3 priekšlasījumiem tika pievērsta uzmanību Rūjienas grāmatniecības vēsturei.

Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un pilsētas vēstures pārzinātāja Līga Siliņa iezīmēja apgaismības darbinieka, mācītāja un grāmatizdevēja Gustava Bergmana (1749–1814) izcilo devumu. Grāmatzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Viesturs Zanders priekšlasījumā "Laulībā ar burtiem: Jānis Abučs (1914–1978) un apgāds "Ziemeļblāzma"" vēstīja par Rūjienā dzimušo, skolas un darba gaitas uzsākušo, vēlāko grāmatu apgāda "Ziemeļblāzma" izveidotāju un grāmatizdevēju. Savukārt par sakrālās literatūras tulkošanu un izdošanu, tās izaicinājumiem 21. gadsimtā stāstīja mācītājs, tulkotājs, grāmatu izdevējs Ingmars Zemzaris.


Dienu kuplināja grāmatu galds, skolēniem un pārējiem interesentiem domātā erudīcijas spēle "Ko TU?" un ekskursija Rūjienā.


Pasākums notika projekta "Ceļā uz "Latviešu grāmatai 500" Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad" ietvaros.
Informāciju sagatavoja:

Valmieras bibliotēka

Comentários


bottom of page