top of page

Bauskas Centrālā bibliotēka organizē konkursu bērniem un jauniešiem "Es kā Jesens"

Pieminot grāmatizdevēja Andreja Jesena (1873–1958) vārdu un devumu bērnu un jauniešu literatūrā, Bauskas novada vispārizglītojošu skolu 1.–9. klašu audzēkņi aicināti būt par grāmatizdevējiem un ilustrēt kādu no bērnu dzejoļiem vai īsgrāmatiņā veidot bērnības atmiņu pierakstu.

Šī gada 14. aprīlī grāmatizdevējam Andrejam Jesenam apritētu 150 gadu. Viņš dzimis Kamardes pagasta (tagad Gailīšu pag.) "Rutku" mājās. Andreja Jesena vārds izdevējdarbībā ir unikāls, jo viņš pirmais aicinājis rakstniekus pievērsties savu bērnības atmiņu iemūžināšanai, vēlāk tās publicējot žurnālos "Jaunības Tekas" un "Mazās Jaunības Tekas" kopā ar tam laikam krāšņām ilustrācijām.

Konkursa nolikumu un norādes par to, kā izveidot īsgrāmatiņu, var atrast Bauskas Centrālās bibliotēkas tīmekļvietnē www.bauskasbiblioteka.lv.

Konkursa darbus var iesniegt līdz 2023. gada 6. aprīlim.


Īsgrāmatiņu ideja Bauskas Centrālās bibliotēkas redzeslokā nonāca pērn, kad starptautiskā projektā "Baltijas autoru īsgrāmatiņas" izveidotas un printēšanai piedāvātas no A4 formāta papīra lapas salokamas grāmatiņas. Īsgrāmatiņu jeb tiny books veidošana ir fantāziju raisoša un aizraujoša nodarbe, kas pa spēkam būs kā lielam tā mazam. Turklāt nepieciešams vien tik daudz, cik A4 lapa, šķēres, rakstāmpiederumi un, ja vēlas, arī materiāli, ar ko īsgrāmatiņu padarīt krāšņāku.


Andreja Jesena mūža gājumā akcentējot saikni ar bērnības mājām un skolas gaitām Bauskā, Bauskas Centrālās bibliotēka plāno vairāku norišu ciklu, kurā zīmīgākie datumi būs konkursa "Es kā Jesens" noslēguma pasākums 14. aprīlī un Andrejdienas lasījumi 30. novembrī.


Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētās norises sasaucas ar gaidāmajām "Latviešu grāmatai 500" svinībām 2025. gadā, bet līdz tam katram gadam dots savs temats. Šis ir grāmatu un ideju izplatīšanas un izdošanas gads.


Papildu informācija: Bauskas Centrālā bibliotēka E-pasts: madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv

Tālr.: 22107813

Comments


bottom of page