top of page

Konference "Piētisms Baltijas vēsturē – pētniecības jautājumi un perspektīvas"

Registration is closed
See other events

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 02. jūn. 10:00

Zoom platforma

Informācija

2023. gada 2. jūnijā tiešsaistē Zoom platformā notiks starptautiska zinātniska konference "Piētisms Baltijas vēsturē – pētniecības jautājumi un perspektīvas", kuru rīko Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB), Halles Frankes fondi un Halles-Vitenbergas Mārtiņa Lutera Universitātes Starpdisciplinārais piētisma pētniecības centrs. Konferences norise plānota angļu un vācu valodā.

Piētisms ir reliģiska kustība, kas veidojusies protestantu baznīcā 17. gadsimtā un kurai ir būtiska nozīme arī Latvijas kultūras attīstībā. Konference pirmo reizi vienkopus pulcēs Baltijas valstu, kā arī Vācijas un Nīderlandes pētniekus, kas ieinteresēti piētisma kā sociālas un baznīcu reformējošas kustības vēsturē. Referātos aplūkotās tēmas aptver laika posmu no 17. gadsimta beigām līdz pat 19. gadsimtam.

Konferencē ar referātiem uzstāsies tādi nozares eksperti kā Dr. hist. Gvido Straube, Dr. habil. Darius Petkunas, Prof. Dr. Līna Lukass, Dr. Jirgens Beiers, P D Dr. Sebastians Rimestads, Dr. Kaspars Kļaviņš. LNB konferencē pārstāvēs Pētniecības un interpretācijas centra vadošā pētniece Dr. phil. Beata Paškevica, uzstājoties ar referātu "Piētisma  periods Rīgas Sv. Jēkaba baznīcā". Sadarbības partneri Hallē ir dr.  habil. Kristians Sobots (Soboth) un prof. dr. Holgers Caunšteks (Zaunstöck).

Programmu skatīt ŠEIT, referātu kopsavilkumi lasāmi ŠEIT.

Apmeklēt konferenci bez maksas aicināts jebkurš interesents. Lūgums reģistrēties ŠEIT, lai saņemtu Zoom saiti.

Pēc konferences referātu ierakstus būs iespējams noskatīties tīmekļvietnē gramatai500.lv un LNB YouTube kanālā.

Konference ir viens no notikumiem programmā "Latviešu grāmatai 500", kas tiek īstenota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Papildu informācija:

Beata Paškevica

Pētniecības un interpretācijas centra vadošā pētniece

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: beata.paskevica@lnb.lv 

Tālr.: 67716151

Agita Mačuka 

Sabiedrisko attiecību vadītāja 

Latvijas Nacionālā bibliotēka 

E-pasts: agita.macuka@lnb.lv 

Tālr.: 26437073

Dalīties

bottom of page