top of page

Pasākums "Mans Mollīns"

Notikuma vieta un laiks

2024. g. 17. janv. 17:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 5. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2024. gada 17. janvārī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpā "Retumu pasaule" (5. stāvā) notiks Nikolausam Mollīnam (ap 1550/1555–1625) veltīts pasākums "Mans Mollīns", piedāvājot trīs atšķirīgus skatījumus uz Rīgas pirmā iespiedēja profesionālo darbību. Dalība bez maksas.

Pasākums plašākam interesentu lokam atklās Nikolausa Mollīna portretu, aplūkojot iespiedēju gan mākslas vēstures kontekstā, gan pievēršoties ārzemju ietekmēm viņa profesionālajā darbībā. Ar iespiedēja profesionālās darbības daudzšķautņaino dabu iepazīstinās mākslas vēsturnieks Valdis Villerušs, LNB Letonikas un Baltijas centra krājuma eksperte Beāte Orlova, kā arī literatūras un grāmatniecības vēsturniece Ināra Klekere-Krekele. Pasākumu vadīs LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa.

Priekšlasījumi ievadīs izstādi "Teksts mūs neinteresē", kas LNB būs skatāma no 18. janvāra. Izstāde pievēršas grāmatas materialitātei un formas noturībai cauri gadsimtiem, aplūkojot 15. un 16. gadsimtā nostiprinātos tipografikas, maketēšanas un teksta lasāmības pamatprincipus, kas saglabājuši savu nozīmi arī mūsdienās. Izstādē skatāmi gan Rīgas pirmā iespiedēja, gan viņa skolotāja, ievērojamā Eiropas tipogrāfa Kristofa Plantēna (ap 1520–1589) darbi no LNB krājuma. Tieši Mollīna veidotās grāmatas, kā arī viņa dzīves gājums bijuši galvenais izstādes iedvesmas avots. Izstāde veidota "Latviešu grāmatai 500" programmas ietvaros ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un uzņēmumu "Jelgavas tipogrāfija" un "Arctic Paper" atbalstu. Plašāka informācija par izstādi ŠEIT.

Pasākums "Mans Mollīns" notiek Latviešu grāmatas piecsimtgadei veltītu lasījumu programmas ietvaros. Programmas norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un veikts audio ieraksts.

 

Papildu informācija:

Ineta Vaivode

Pētniecības un interpretācijas centra projektu vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: ineta.vaivode@lnb.lv

Anna Muhka

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: anna.muhka@lnb.lv

Tālr.: +371 29474534

Dalīties

bottom of page