top of page

Kristīnes Zaļumas monogrāfijas "Vidzemes muižas un to bibliotēkas" atvēršana

Registration is closed
See other events

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 17. marts 16:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 11. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2023. gada 17. martā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) notiks Kristīnes Zaļumas monogrāfijas "Vidzemes muižas un to bibliotēkas" atvēršana.

LNB Letonikas un Baltijas centra vadītājas un pētnieces Kristīnes Zaļumas monogrāfijas "Vidzemes muižas un to bibliotēkas" divos sējumos un burtnīcā pirmo reizi apzinātas, sistematizētas un pētītas Vidzemes latviešu daļas muižas un to bibliotēkas, akcentējot bibliotēkas kā muižu saimniecības un tās sabiedrības ikdienas dzīves būtisku sastāvdaļu. Katrs pētījums par bibliotēku izcelsmi, īpaši par tām, kas tapušas vairākus gadsimtus pirms mums, sniedz nozīmīgas zināšanas un papildina mūsu izpratni par sabiedrības attīstības posmiem. Joprojām ļoti maz zinām par izglītošanos un studiju veidiem, intelektuālajām idejām, zinātnes attīstību un to komunikācijas un izplatības tīkliem Eiropā kopumā. Pastiprināta interese un sistemātiska pētniecība par vēsturisko kolekciju provenienci (izcelsmi) gan indivīda, gan bibliotēkas un valsts līmenī sniedz iespēju daudz objektīvāk izprast arī konkrētā valstī dominējošo intelektuālo, kultūras, sociālo un lingvistisko tradīciju. 

Izdevums tapis Valsts pētījumu programmas "Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai" projekta "Dokumentārā mantojuma izpētes nozīme, veidojot sinerģijas starp pētniecību un sabiedrību" (VPP-IZM-2018/1-0022) ietvaros un programmas "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Dalīties

bottom of page