top of page

Krājuma izlases "Bites, bakas, kartupeļi" atklāšana

Registration is closed
See other events

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 09. marts 16:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 5. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2023. gada 9. martā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpā "Retumu pasaule" (5. stāvā) notiks krājuma izlases "Bites, bakas, kartupeļi: praktisko padomu grāmatu pirmsākumi" atklāšana.

Padomu grāmatas par to, kā labāk dzīvot, nesaslimt, nopelnīt daudz naudas, ir populāras ne tikai mūsdienās – to pirmsākumi latviešu grāmatniecībā meklējami pirms vairāk nekā divsimt gadiem, apgaismības laikmetā. Kā latvieši apguva jaunākās atziņas lauksaimniecībā, finanšu pratībā, kulinārijā, veselības profilaksē un daudz citu noderīgu iemaņu – atbildi uz šiem jautājumiem sniedz ieskats 18.–19. gadsimta praktisko padomu grāmatās. Pārlūkojot pirmās grāmatas šajā žanrā, atklājas ne tikai jaunu saimniekošanas metožu piedāvājums, bet arī pārmaiņas grāmatas funkcijās. No sakrāla priekšmeta grāmata kļuva par palīgu praktiskajā ikdienas dzīvē.

Par to, kāpēc tapa šīs grāmatas, kāda ir to nozīme grāmatniecības vēsturē un kādas ir paralēles starp praktiskiem padomiem pagātnē un mūsdienās, atklāšanas pasākumā sarunāsies krājuma izlases satura autori, LNB vadošie pētnieki Pauls Daija un Beata Paškevica.

Krājuma izlase būs apskatāma LNB no 2023. gada 9. marta līdz 20. maijam.

Dalīties

bottom of page