top of page

Konference "Latgales grāmatnieku un literātu devums Latvijas grāmatniecībā"

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 28. sept. 11:00

Daugavpils Universitāte, 130. auditorija, Parādes iela 1A, Daugavpils

Informācija

2023. gada 28. septembrī plkst. 11.00–17.30 Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusa 130. auditorijā (Daugavpilī, Parādes ielā 1a) notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku organizētā reģionālā konference "Latgales grāmatnieku un literātu devums Latvijas grāmatniecībā". Konferencē paredzēti priekšlasījumi par grāmatniecības attīstību Latgalē 19. un 20. gadsimtā. Dalība bez maksas.

Pieteikties konferencei iespējams līdz 25. septembrim, aizpildot reģistrācijas ANKETU. Konferences dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums.

KONFERENCES PROGRAMMA

Konferencē vēsturnieks Mg. paed. Arnis Slobožaņins iepazīstinās klātesošos ar latgaliešu dziesminieka, literāta un grāmatnieka Andriva Jūrdža devumu Latgales grāmatniecības attīstībā.

Savukārt literatūrzinātnieks un rakstnieks Dr. philol. Valentīns Lukaševičs sniegs ieskatu grāmatizdevēja un tirgotāja Vincenta Gaudzes profesionālajā darbībā Daugavpilī 20. gadsimta sākumā.

Ar grāmatizdevēja, rakstnieka Vladislava Lōča (Locs) ieguldījumu grāmatniecībā un viņa piemiņas iemūžināšanu konferences dalībniekus iepazīstinās asoc. profesors, Humanitāro un sociālo zinātņu institūta reģionālo studiju centra "Latgales pētniecības institūts" vadītājs Dr. hist. Henrihs Soms.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Dr. hist. Mārtiņš Mintaurs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra vadītāja, vēsturniece Kristīne Zaļuma.

Publicitātes vajadzībām pasākumā tiks fotografēts un filmēts.

Konference notiek Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta "Ceļā uz "Latviešu grāmatai 500" Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad" ietvaros.

Informāciju sagatavoja: 

Latgales Centrālā bibliotēka 

Tālr.: +371 65476345 

www.lcb.lv

Dalīties

bottom of page