top of page

Konference "Laiks. Cilvēki. Bibliotēka"

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 24. nov. 11:30

Promenade Hotel Liepāja, Hika spīķeris, Vecā ostmala 40, Liepāja

Informācija

2023. gada 24. novembrī plkst. 11.30–16.30 "Promenade Hotel Liepāja" Hika spīķerī (Liepāja, Vecā ostmala 40) notiks Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 246. gadskārtas konference "Laiks. Cilvēki. Bibliotēka". Konferencē tiksies bibliotekārā darba speciālisti no Kurzemes un visas Latvijas, lai pārrunātu bibliotēku jomas aktualitātes, dalītos labajā pieredzē, veidotu jaunas sadarbības un, protams, lai runātu par grāmatu, pētniecību un izjustu Liepāju.

Konferencē ar priekšlasījumiem piedalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pētniecības vadītājs Pauls Daija "Izdevējdarbība, starptautiskie tīklojumi un sabiedrības pārmaiņas 18. gadsimtā: Frīdriha un Lagarda apgāds un grāmatnīca Liepājā", LNB vadošā pētniece Jana Dreimane "Krišjāņa Valdemāra "300 stāsti" un to atbalsis latviešu kultūrā", Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Sigita Ignatjeva "Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas celšana birģermeistara Jirgena Šmita acīm (1733–1748)" un vēstures pētnieks Juris Raķis "Karosta. Pirmsākumi. Leģendas. Patiesības".

Konferences laikā svinīgi tiks pasniegta Voldemāra Caunes balva "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem".

Balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem" Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka un Liepājas dome pasniedz jau no 2007. gada. Balvai nominē bibliotekārus no visas Latvijas, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Konferenci organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, to atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka un Valsts kultūrkapitāla fonds projekta "Ceļā uz "Latviešu grāmatai 500" Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad" ietvaros.

Papildu informācija:

Gita Švarce

Reģionālā mācību centra vadītāja

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka

E-pasts: gita.svarce@liepaja.lv

www.liepajasczb.lv

Dalīties

bottom of page