top of page

Konference "Izdevējdarbība Limbažos un apkārtnē cauri gadsimtiem"

Registration is closed
See other events

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 10. maijs 10:30

Limbažu Galvenā bibliotēka, Parka iela 23, Limbaži

Informācija

10. maijā plkst. 10.30–15.00 Limbažu Galvenajā bibliotēkā sadarbībā ar Limbažu muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) notiks konference "Izdevējdarbība Limbažos un apkārtnē cauri gadsimtiem". Ieeja bez maksas.

Pasākums pulcēs novada un apkārtnes bibliotekārus, muzeju un skolu pārstāvjus, Vēstures draugu un Lasītāju klubiņu dalībniekus un citus interesentus no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Konferences laikā notiks 6 priekšlasījumi par grāmatniecības un izdevējdarbības vēsturi. LNB vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs iepazīstinās ar grāmatniecību kultūras vēsturē. LNB vadošā pētniece Jana Dreimane sniegs ieskatu vēstures avotu daudzveidībā par izdevējdarbību Vidzemē līdz 1944. gadam. Savukārt par izdevējdarbības pirmsākumiem – grāmatizdevējiem un izplatītājiem – 19. gs. beigās Limbažos un apkārtnē stāstīs Limbažu muzeja galvenā krājuma glabātāja Diāna Nipāne. Par Limbažu laikrakstiem LNB krājumā un portālā Periodika.lv stāstīs LNB galvenā bibliogrāfe Kristina Papule. Žurnāliste Īrisa Daiņa iepazīstinās ar Limbažu novada laikrakstu vēsturi "Limbažu novada laikraksta trīs pakāpieni". Konferences noslēgumā Limbažu novada pašvaldības Kultūras pārvaldes kultūras metodiķe Mārīte Saulīte stāstīs par izdevējdarbību Limbažu novadā mūsdienās.

Konferences dienā no plkst. 9.00 būs pieejams grāmatu galds. Konferenci papildinās izstāde "Limbažu un apkārtnes izdevējdarbība – senie izdevumi", kas sagatavota sadarbībā ar Limbažu muzeju.

Konference notiek Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta "Ceļā uz Latviešu grāmatai 500 Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad" ietvaros.

Papildu informācija:

Evija Vjatere

Bibliotēku attīstības centra vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: evija.vjatere@lnb.lv

Dzintra Dzene

Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore

E-pasts: dzintra.dzene@limbazunovads.lv

Dalīties

bottom of page