top of page

Izstādes "Modināšana. Stāsts par hernhūtiešiem" izdevuma atklāšana

Registration is closed
See other events

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 27. apr. 16:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 11. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2023. gada 27. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) notiks izstādes "Modināšana. Stāsts par hernhūtiešiem" izdevuma atklāšana.

Izstāde "Modināšana. Stāsts par hernhūtiešiem" LNB tika atklāta 2022. gada 26. aprīlī un skatāma līdz 2023. gada 30. jūlijam. Izstādē eksponēts unikāls materiāls – hernhūtiešu rokraksti no LNB krājuma. 2017. gadā tie iekļauti UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā. Hernhūtiešu jeb brāļu draudzes kustība ir viens no neparastākajiem stāstiem Latvijas 18.–19. gadsimta vēsturē. Sākusies kā reliģiska kustība, nākamās paaudzes tā ietekmējusi daudz plašāk – modinājusi cīņai par latviešu tiesībām, cēlusi pašapziņu, veicinājusi izglītības un kordziedāšanas attīstību.

Izstāde tapa kā kolektīvs, savstarpēji iedvesmojošs darbs. Katrs radošās komandas biedrs hernhūtiešu stāstu pārrakstīja savā – gan profesionālās, gan personības ievirzes noteiktā – rokrakstā. Izstādi dokumentējošā izdevuma mērķis ir atklāt to visās dimensijās, iezīmējot gan izpētes un tekstuālos, gan dizaina aspektus, kas viens otru neatraujami papildina.

Izdevums tapis programmā "Latviešu grāmatai 500" ar Latvijas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Dalīties

bottom of page