top of page

Ingunas Daukstes-Silasproģes un Osvalda Zebra priekšlasījumi par Gunara Janovska korespondenci

Registration is closed
See other events

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 09. maijs 16:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 5. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2023. gada 9. maijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpā "Retumu pasaule" (5. stāvā) notiks priekšlasījumi par Gunara Janovska (1916–2000) korespondenci. LNB Reto grāmatu un rokrakstu krājumā glabātās vēstules kalpojušas kā pētniecības avots gan literatūrzinātniecei Ingunai Daukstei-Silasproģei, gan rakstniekam Osvaldam Zebrim. 

Inguna Daukste-Silasproģe priekšlasījumā atklās, kā Gunara Janovska korespondence ļauj iepazīt rakstnieka ikdienu, radošo procesu un tā intensitāti, ceļošanu un apkārtni, arī pārdomas, šaubas un ilgas pēc mājām un Latvijas. Kas bija Gunara Janovska vēstuļu draugi, kādas saiknes starp viņiem veidojās un vai viņi maz kādreiz bija dzīvē satikušies? Īpaša uzmanība priekšlasījumā tiks pievērsta sarakstei ar tulkotāju Ievu Lasi un grāmatizdevējiem Jāni Abuču un Helmaru Rudzīti. 

Savukārt Osvalds Zebris, Gunaram Janovskim veltītā romāna "Mežakaija" (2022) autors, pasākumā stāstīs par vēstuļu izmantojumu darba radīšanas procesā un Gunara Janovska vēstuli Anšlavam Eglītim kā romāna sižeta pamatlīnijas ierosinātāju.

Dalīties

bottom of page