top of page

Iļjas Ļenska priekšlasījums "Ebreju grāmatniecība Rīgā (1910–1940): ieskats"

Notikuma vieta un laiks

2023. g. 31. aug. 16:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 5. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2023. gada 31. augustā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpā "Retumu pasaule" (5. stāvā) notiks vēsturnieka, muzeja "Ebreji Latvijā" direktora Iļjas Ļenska priekšlasījums "Ebreju grāmatniecība Rīgā (1910–1940): ieskats". Dalība bez maksas.

Lai gan pirmie ebreju uzņēmēji grāmatniecības jomā Rīgā parādījās jau 1880. gados, tomēr tikai ap 1910. gadu grāmatu izdošana ebreju auditorijai kļuva par atsevišķu nozari, kas it īpaši uzplauka pēc Latvijas Republikas izveides. Vairākas izdevniecības un liels tipogrāfiju skaits ražoja dažāda rakstura un satura produkciju: no politiskām proklamācijām līdz reliģiskā satura kalendāriem, no mācību grāmatām līdz kriminālromāniem un grāmatām par seksualitāti.

Iļja Ļenskis uzsver: "Ebreju izdevniecības un grāmatnīcas nebija šauri sektoriālas – piemēram, Esteres Etingeres bibliotēka un grāmatnīca Brīvības ielā bija iecienīta latviešu inteliģences vidū, bet Benjamina Šereševska veikals Marijas ielā piedāvāja mācību līdzekļus visu tautību skolām. Mēs pamēģināsim gan izzināt izdevniecību un grāmatnīcu vēsturi, gan ieskatīties publikas lasīšanas ieradumos."

Pasākums notiek Latviešu grāmatas piecsimtgadei veltītu lasījumu programmas ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Papildu informācija:

Maija Treile

Pētniecības un interpretācijas centra vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: maija.treile@lnb.lv

Tālr.: +371 29631741

Dalīties

bottom of page