top of page

Ekskursija izstādē "Teksts mūs neinteresē"

Notikuma vieta un laiks

2024. g. 08. febr. 17:30

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 5. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

Informācija

2024. gada 8. februārī plkst. 17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāva izstāžu zālē notiks ekskursija izstādē "Teksts mūs neinteresē".

Dalība bez maksas, bet līdz 7. februārim jāpiesakās ŠEIT. Vietu skaits ierobežots.

Grāmata vienmēr ir bijusi kas vairāk par tekstu. Izstāde "Teksts mūs  neinteresē" pievērš uzmanību grāmatas formai, materialitātei un  veidošanas tradīciju noturībai. Tajā skatāmi Rīgas pirmā iespiedēja  Nikolausa Mollīna un viņa skolotāja, ievērojamā Eiropas tipogrāfa  Kristofa Plantēna darbi no LNB krājuma. Izstādes vēsturiskā daļa  apvienota ar ieskatu mūsdienu izaicinājumos – 21. gadsimtā poligrāfijas  nozare turpina attīstīties līdz ar jaunajām tehnoloģijām, digitalizāciju  un mainīgajām lasītāju vēlmēm.

Ekskursiju vadīs izstādes veidotājas: projekta vadītāja un kuratore  Ineta Vaivode, krājuma eksperte Beāte Orlova un dizainere Madara  Lesīte-Volmane.

Izstāde veidota programmas "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar  Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un  uzņēmumu "Jelgavas tipogrāfija" un "Arctic Paper" atbalstu.

Papildu informācija:

Ineta Vaivode

Pētniecības un interpretācijas centra projektu vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: ineta.vaivode@lnb.lv

Dalīties

bottom of page