top of page

Vecrīgas silueta iespiešanas darbnīca

Vecrīgas silueta iespiešanas darbnīca
Vecrīgas silueta iespiešanas darbnīca

Time & Location

08. Juni 2024, 12:00 – 13:00

Rīga, Mūkusalas iela 3, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, Latvija

About the Event

Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāva ātrijā notiks Vecrīgas silueta iespiešanas darbnīca.

Tās apmeklētājiem muzejpedagogu pavadībā būs iespēja izmēģināt rekonstruēto 16. gadsimta iespiedpresi, ar kādu savus darbus iespieda pirmais Rīgas tipogrāfs Nikolauss Mollīns.

Vecrīgas siluets ir Rīgas pilsētas vizītkarte un identitātes zīme. Tas ir iekļauts Latvijas kultūras kanona vērtību sarakstā. Viens no labākajiem skatiem uz Vecrīgu, neatkarīgi no laikapstākļiem, paveras tieši no LNB, tāpēc arī katram darbnīcas dalībniekam būs iespēja iespiest īpaši veidotu Vecrīgas silueta klišeju, kurā vecpilsētas baznīcu torņu smailes satiekas ar mūsdienu Rīgas ainavas simbolu – Gaismas pils ēku.

Vecrīgas silueta klišejas dizaina autors – Andrejs Lavrinovičs.

NB! Darbnīcas norises laiks: no plkst. 12.00 līdz 13.00, bez iepriekšējas pieteikšanās. Tikšanās 5. stāva ātrijā. Lai apmeklētu darbnīcu, nepieciešama LNB lasītāja karte vai apmeklētāja karte, kuru var saņemt Klientu apkalpošanas centrā. Jebkura izmēra somas jāatstāj garderobes skapītī, kurā jāievieto 1 eiro monēta. Pēc apmeklējuma monētu iespējams saņemt atpakaļ.

Uzzini vairāk: https://lnb.lv/latvijas-nacionala-biblioteka-aicina-apmeklet-augstspieduma-drukas-darbnicas-un-izstadi-teksts-mus-neinterese/

Share This Event

bottom of page