top of page

Reprodukciju albuma "Atmiņu topogrāfijas" atvēršana un diskusija

Time & Location

25. Okt. 2023, 17:00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 11. stāvs, Mūkusalas iela 3, Rīga

About the Event

2023. gada 25. oktobrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) notiks reprodukciju albuma "Atmiņu topogrāfijas" atvēršanas svētki. Jaunais LNB izdevums vēsta par LNB Mākslas krājuma atklātņu kolekcijā esošajām 20. gadsimta 20.–30. gadu fotopastkartēm un to aversos un reversos ietvertajām personiskajām un kolektīvajām atmiņām. Atvēršanas pasākumā viena no izdevuma eseju autorēm, publiciste Santa Remere vadīs diskusiju, kurā piedalīsies albuma sastādītāja, LNB Mākslas krājuma eksperte Līga Goldberga un albuma dizaina autore Una Grants, savukārt vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs iezīmēs projekta pienesumu zinātniskajā jomā.

Izdevuma priekšvārdā LNB Mākslas un mūzikas centra vadītāja Katrīna Teivāne atklāj: "[..] pastkarte ir īpašs formāts. Tās reversā, kur ir paredzēta vieta pastmarkai, adresei un nelielai ziņai, ir rakstīti vēlējumi, jautājumi, lūgumi un sīkas ikdienas dzīves detaļas, ko cilvēki ir sūtījuši cits citam pa pastu, tādā veidā atklājot it kā maznozīmīgas un fragmentāras, taču tajā pašā laikā laikmeta garu iezīmējošas impresijas. Un tieši šī daudznozīmība ir izdevuma "Atmiņu topogrāfijas" centrā."

Albuma sastādītāja ir LNB Mākslas krājuma eksperte Līga Goldberga, dizaina autore – māksliniece Una Grants. Izdevuma tapšanā tika piesaistīta publiciste Santa Remere, lai, iepazīstoties ar krājumu un tā stāstiem, sniegtu jaunu skatījumu par plašā apritē lietotajām fotopastkartēm.

Izdevums ir bilingvāls – latviešu un angļu valodā, un būs nopērkams LNB veikalā "Draugu telpa" un eveikals.lnb.lv.

Izdevums tapis valsts pētījumu programmas projekta "Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai 2020–2022" / CARD (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) ietvaros, izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, kā arī ar LNB Atbalsta biedrības līdzdalību.

Diskusija notiek Latviešu grāmatas piecsimtgadei veltītu lasījumu programmas ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

Papildu informācija:

Līga Goldberga

Mākslas krājuma eksperte

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: liga.goldberga@lnb.lv

Tālr.: +371 67716009

Share This Event

bottom of page