top of page

Sarunu pēcpusdiena "Jāņa Rozes Jūrmalas stāsti"

Time & Location

Nov 22, 2023, 1:00 PM

Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Strēlnieku prospekts 30, Jūrmala

About the Event

2023. gada 22. novembrī plkst. 13.00 Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā (Jūrmalā, Strēlnieku prospektā 30) notiks sarunu pēcpusdiena "Jāņa Rozes Jūrmalas stāsti".

2023. gada 30. novembrī atzīmēsim grāmatizdevēja Jāņa Rozes (1878–1942) 145. jubileju. Jānis Roze bija izcils grāmatizdevējs, kura darbība būtiski ietekmēja Latvijas kultūras attīstību 20. gadsimta 20.–40. gados. Pasākums būs veltīts Jāņa Rozes devumam sabiedrībai, izdevējdarbībai un īpaši – viņa dzīvei Jūrmalā. Pasākumā uzstāsies SIA "Jānis Roze" valdes priekšsēdētājs un Jāņa Rozes mazdēls Ainārs Roze, SIA "Jānis Roze" direktore Ināra Beļinkaja-Roze un Jūrmalas muzeja direktors Ernests Sviklis, daloties ar interesantiem faktiem un stāstiem par Jāņa Rozes mantojumu un saikni ar Jūrmalu. Pasākuma mērķis ir godināt Jāņa Rozes mantojumu, atzīmēt viņa nozīmīgo ieguldījumu Latvijas kultūrā un akcentēt izdevēja saistību ar Jūrmalu.

Pasākums notiks cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Share This Event

bottom of page