top of page

Pasākums "Rūvēnieši – mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji"

Registration is closed
See other events

Time & Location

Apr 19, 2023, 10:00 AM

Rūjienas kultūras nams, Upes iela 9, Rūjiena

About the Event

19. aprīlī plkst. 10.00 Rūjienas kultūras namā Rūjienas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Valmieras bibliotēku un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) rīko tematisku pasākumu "Rūvēnieši – mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji".

Pasākums pulcēs novada bibliotekārus, vidusskolu audzēkņus – vēstures pulciņu dalībniekus, interesentus no vietējās apkaimes.

Ar 3 priekšlasījumiem pievērsīsim uzmanību Rūjienas grāmatniecības vēsturei. Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un pilsētas vēstures pārzinātāja Līga Siliņa iezīmēs apgaismības darbinieka, mācītāja un grāmatizdevēja Gustava Bergmana (1749–1814) izcilo devumu. Grāmatzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Viesturs Zanders priekšlasījumā "Laulībā ar burtiem: Jānis Abučs (1914–1978) un apgāds "Ziemeļblāzma"" vēstīs par Rūjienā dzimušo, skolas un darba gaitas uzsākušo, vēlāko grāmatu apgāda "Ziemeļblāzma" izveidotāju un grāmatizdevēju. Savukārt par sakrālās literatūras tulkošanu un izdošanu, tās izaicinājumiem 21. gadsimtā stāstīs mācītājs, tulkotājs, grāmatu izdevējs Ingmars Zemzaris.

Dienu kuplinās grāmatu galds (no plkst. 9.00), skolēniem un pārējiem interesentiem domātā erudīcijas spēle "Ko TU?" un ekskursija Rūjienā.

Dalība bez maksas.

Pasākums notiek projekta "Ceļā uz "Latviešu grāmatai 500" Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad" ietvaros.

Share This Event

bottom of page