top of page

Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošā pētniece Jana Dreimane prezentējusi pētījumus projektā “Grāmata un sabiedrība Latvijā: Eiropas dimensija un kultūras pārmaiņas”


Foto: Valgundes bibliotēka


2024. gada 7. un 15. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošā pētniece Jana Dreimane prezentēja pētījumus, kas tapuši projektā “Grāmata un sabiedrība Latvijā: Eiropas dimensija un kultūras pārmaiņas”.

 

Notikumu ciklā “Latviešu grāmatai 500” ar 2024. gada virstēmu “Bibliotēkas un lasīšana” Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka 7. maijā organizēja semināru Liepājas reģiona bibliotekāriem. Atbalstot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas aicinājumu vietējām bibliotēkām pievērsties bibliotēku vēstures, sevišķi bibliotēku izmantošanas aspektu pētniecībai, J. Dreimane piedalījās seminārā ar priekšlasījumu “Bibliotēku vēstures avotu apzināšana, glabāšana un pētniecība”.

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas organizētajā Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales nodaļas seminārā “Ikviens var būt neatkārtojams! Audz kopā ar bibliotēku!” 15. maijā Elejas izstāžu zālē J. Dreimane uzstājās ar lekciju: “Lasīšanas aina padomju okupētajā Latvijā 20. gadsimta 70.–80. gados”. Lekcijā auditorija tika iepazīstināta ar nozīmīgākajiem socioloģiskajiem pētījumiem, kas veikti Latvijā pirms 40-50 gadiem un kuros tika skaidroti iedzīvotāju grāmatu pirkšanas, bibliotēku izmantošanas un lasīšanas paradumi, iecienītākie daiļliteratūras žanri un autori. J. Dreimane skaidroja daiļliteratūras neparastās popularitātes cēloņus padomju Latvijas kultūras procesu kontekstā, ieskicēja līdzības un atšķirības salīdzinājumā ar mūsdienām.

 

Pētījumi prezentēti notikumu ciklā “Latviešu grāmatai 500” un veikti Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projektā “Grāmata un sabiedrība Latvijā: Eiropas dimensija un kultūras pārmaiņas” (LZP-2023/1-0263).

 

 

 

Papildu informācija:

 

Jana Dreimane

Vadošā pētniece

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Comments


bottom of page