top of page

Iespējams noklausīties norišu cikla “Kantam 300” pasākumu audioierakstus

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) kanālā “Klausītava” Spotify un SoundCloud platformās publicēti norišu cikla “Kantam 300” 2024. gada 23. un 24. aprīļa pasākumu audioieraksti latviešu un vācu valodās. Aprīļa pasākumu “Divi Kanti: Imanuels Kants un Johans Heinrihs Kants starp Karaļaučiem un Kurzemi” (“Zweimal Kant: Immanuel Kant und Johann Heinrich Kant zwischen Königsberg und Kurland”), “Izdevēja zelta griezums: grāmata un lasītājs no 18. līdz 21. gadsimtam”, kā arī norišu cikla atklāšanas pasākuma “Johans Gotfrīds Herders: no pasaules atpakaļ Rīgā” audioierakstus iespējams noklausīties atskaņošanas sarakstā “Kantam 300”.


Par pasākumiem:


Ko mēs zinām par Johanu Heinrihu Kantu – Imanuela Kanta jaunāko brāli, kurš lielāko daļu mūža pavadīja Latvijā? Par to, kādi atradumi rodami abu brāļu vēstulēs, šajā ierakstā stāsta vācu vēsturnieks Manfreds fon Betihers un viņu iztaujā Latvijas Universitātes (LU) profesors Raivis Bičevskis.Kādi iemesli noteica Imanuela Kanta izvēli publicēt savas grāmatas Rīgā un Liepājā? Kāpēc Vidzemes un Kurzemes izdevēji 18. gadsimtā bija viedokļu līderi un kultūras misionāri? Kas ir tās vērtības, kas grāmatu izdošanā vieno apgaismības laikmetu un mūsdienas? LNB vadošā pētnieka Mārtiņa Mintaura vadībā sarunājās LNB direktors Andris Vilks, LU profesors Gvido Straube, LU Akadēmiskās bibliotēkas vadošā pētniece Aija Taimiņa, izdevējas Laima Slava (apgāds “Neputns”) un Ingrīda Segliņa (apgāds “Zinātne”), bet apgaismības mūziku džeza improvizācijās atskaņoja pianists Vladimirs Tarasovs.


Pasākumi notika ciklā “Latviešu grāmatai 500”, norišu ciklā “Kantam 300” un fundamentālo un lietišķo pētījumu projektā “Grāmata un sabiedrība Latvijā: Eiropas dimensija un kultūras pārmaiņas” (LZP-2023/1-0263).

 

Papildu informācija:

Pauls Daija

Pētniecības vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālrunis: +371 26 735 250

 

Comments


bottom of page