top of page

Iespējams noklausīties diskusijas "Grāmata. Forma. Stabilitāte" ierakstu

2023. gada izskaņā Latvijas Mākslas akadēmijā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkota diskusija "Grāmata. Forma. Stabilitāte" par grāmatas formas noturību un tās materialitātes īpašo nozīmi mūsdienās.

Grāmatas forma vairāku gadsimtu garumā palikusi gandrīz nemainīga par spīti jaunām tehnoloģijām, digitalizācijai, mainīgām lasītāju vēlmēm un mūsdienu grāmatu dizaineru rīcībā esošajam milzīgajam līdzekļu arsenālam.


Kas ir raksturīgs Latvijas grāmatu dizainam? Kā dizaineram atrast līdzsvaru starp saturu un formu? Kāpēc svarīgi pārzināt arī grāmatas ražošanas tehnoloģiskos procesus?


Diskusijā par grāmatas daudzšķautņaino dabu piedalījās LMA docents, mākslinieks Armands Zelčs, uzņēmuma "Arctic Paper" pārstāve Lolita Butāne, LNB Speciālo krājumu departamenta vadītāja Dagnija Baltiņa. Sarunu vadīja Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere.


Diskusiju klausies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Spotify kanālā “Klausītava” un Soundcloud.


Diskusija notika Latviešu grāmatas piecsimtgadei veltītu lasījumu programmas ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Informāciju sagatavoja:

Ineta Vaivode

Projektu vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: 29978329

Comments


bottom of page