top of page

Atklāta izstāde "Latvijas Arhitektu savienībai – 100. Bibliotēkas stāsts”Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpā "Retumu pasaule" sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību (LAS) tika atklāta izstāde “Latvijas Arhitektu savienībai – 100. Bibliotēkas stāsts”. Izstādi ar lekciju atklāja izstādes kurators, LNB vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs.


Šogad aprit simts gadu kopš Latvijas Arhitektu savienības priekšteces – Latvijas Arhitektu biedrības – dibināšanas.

2022. gadā LNB saņēma dāvinājumā LAS bibliotēkas krājumu, kas ietver reti sastopamus iespieddarbus par arhitektūras vēsturi un teoriju no 18. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta otrajai pusei. Būtiska eksponēto grāmatu daļa nāk no arhitekta Ernesta Štālberga (1883–1958) bibliotēkas, kas ietilpa LAS bibliotēkas krājumā.


LNB un LAS 2022. gadā noslēdza vienošanos un nodeva LNB bez atlīdzības kā dāvinājumu savā īpašumā esošo LAS bibliotēkas krājumu ar mērķi nodrošināt vispārēju pieejamību un saglabāšanu kultūrvēsturiski nozīmīgiem izdevumiem par arhitektūras, it īpaši Latvijas arhitektūras vēsturi.

Krājums veidojies jau kopš LAS dibināšanas 1924. gadā un ietver grāmatas, periodiskos izdevumus un citus materiālus, izdotus Latvijā un ārvalstīs, sākot ar 18. gs. līdz mūsdienām, latviešu, vācu, krievu, franču, itāļu u.c. valodās, provizoriski – ap 8 000 vienību, tostarp materiālus ar kultūrvēsturiski nozīmīgu izcelsmi.


LNB krājumā uzņemtajām Krājuma vienībām tiks izveidota atsauce uz LAS, tādējādi saglabājot iespēju izsekot un atrast gan individuālas Krājuma vienības, gan Krājumu kā vienotu kolekciju LNB. Lielākā daļa Krājuma atbilstoši izdevuma veidam tiks novirzīti uz konkrētiem LNB krājumiem (grāmatas, periodika, sīkiespieddarbi u.c.).


Izstādē visu tās norises laiku ceturtdienās no plkst. 16.00 līdz 18.00 notiks arī tematisku lekciju sērija.

Izstādes kurators: Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs.


Izstādes norise: 2024. gada 7. marts – 25. maijs.


 

Papildu informācija:

Mārtiņš Mintaurs

Vadošais pētnieks

Latvijas Nacionālā bibliotēka

コメント


bottom of page